Giant breed dry food

Active filters

Co powinniśmy wiedzieć o żywieniu szczeniaka?

Młody pies ma zdecydowanie większe wymagania co do żywienia aniżeli dorosły pies. Należy więc sięgać wyłącznie po produkty dopasowane do ich wieku.

Karmy dla szczeniąt zapewniają młodym psom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ważne jest by porcje dopasowywać do wieku psa i nie przejadać go, bowiem to jak ukształtujemy nawyki naszego pupila będzie miało bezpośredni wpływ na to jak będzie funkcjonował w przyszłości.

Należy zwracać szczególną uwagę na to czy karma zawiera odpowiednie porcje wapnia i fosforu, które dbają o właściwy wzrost i rozwój układu kostnego.

Psy w różnym wieku osiągają dorosłość. Stosowanie więc karmy dla juniorów powinno być każdorazowo rozpatrywane indywidualnie.

Podawaj swojemu psu 2-3 posiłki dziennie. W tym czasie zrezygnuj z podawania bez powodu smakołyków, bo nie tylko negatywnie wpływasz na jego wagę, ale również psujesz całą swoją pracę związaną z określonymi porami dnia na jedzenie oraz ilość przyjmowanego przez psa pokarmu.

Jaka karma będzie najlepsza dla szczeniaka rasy olbrzymiej?

Szukając idealnie zbilansowanej karmy dla swojego rosnącego pupila, polecamy Twojej uwadze zwłaszcza: Baltica Junior Hypoallergenic Large Duże Rasy, w dużej 12 kilogramowej paczce, to pełnoporcjowa, bezzbożowa karma klasy super premium, dedykowana szczeniętom pomiędzy 3 a 24 m-cem życia. Zrównoważony poziom białka, tłuszczu i minerałów dostosowany został do potrzeb etapu szybkiego wzrostu szczeniąt ras dużych i olbrzymich (ras o masie docelowej powyżej 25 kg masy całkowitej). Ta karma o jednym źródle hipoalergicznego, wysoko strawnego białka z mięsa łososia oraz bezglutenowa formuła minimalizuje wystąpienie alergii na tle pokarmowym.  Warto również zadbać o właściwą suplementację naszego psa po okresie wzrostu. Więcej o właściwościach naturalnych suplementów diety dla psów dorosłych, przeczytasz tutaj.