Karma dla psów starszych z rybą

Karma dla Seniora

Twój pies ma więcej niż 7 lat? To dobry moment aby pomyśleć o zmianie karmy na Senior. Pełnoporcjowe karmy Baltica o obniżonej zawartości tłuszczu i niższej kaloryczności są odpowiednie dla starszych psiaków. Zastosowanie smacznych ryb bałtyckich sprawia, że karma smakuje i jest odpowiednia dla psów wybrednych i wrażliwych.

Aktywne filtry

 • 2 x 9kg karma z rybami dla...
  • -78,00 zł
  • Nowy

  2 x 9kg karma z rybami dla seniora średniej i...

  398,00 zł 320,00 zł

  Prawdziwa, oryginalna karma hipoalergiczna dla średnich i dużych ras, stworzona na bazie dzikich ryb bałtyckich (szprot, śledź, flądra) z dodatkiem MARINE SUPER FOODS. Wyjątkowa, tryskająca witalnością "fit formuła" posiłku to idealna propozycja dla psów od 7 roku życia lub czworonogów z nadwagą. Receptura opracowana z udziałem łatwo przyswajalnych białek morskich, alg brunatnych, kryla antarktycznego oraz oleju z łososia, bogatego w kwasy tłuszczowe Omega-3. 

  ikony senior ML.png

  Karma nie zawiera w składzie białka (w tym hydrolizatów) oraz tłuszczu z kurczaka. Z receptury zostały wyeliminowane zboża zawierające gluten, soja, ryż, chemiczne konserwanty, groch (w tym zielony groszek) oraz inne silnie wzdymające warzywa strączkowe. 

 • BALTICA Senior Vitality karma dla seniora duże...

  289,00 zł

  Prawdziwa, oryginalna karma hipoalergiczna dla średnich i dużych ras, stworzona na bazie dzikich ryb bałtyckich (szprot, śledź, flądra) z dodatkiem MARINE SUPER FOODS. Wyjątkowa, tryskająca witalnością "fit formuła" posiłku to idealna propozycja dla psów od 7 roku życia lub czworonogów z nadwagą. Receptura opracowana z udziałem łatwo przyswajalnych białek morskich, alg brunatnych, kryla antarktycznego oraz oleju z łososia, bogatego w kwasy tłuszczowe Omega-3. 

  ikony senior ML.png

  Karma nie zawiera w składzie białka (w tym hydrolizatów) oraz tłuszczu z kurczaka. Z receptury zostały wyeliminowane zboża zawierające gluten, soja, ryż, chemiczne konserwanty, groch (w tym zielony groszek) oraz inne silnie wzdymające warzywa strączkowe. 

Kiedy należy zmienić karmę?

W przypadku psów ras średnich nad zmianą diety należy zastanowić się pomiędzy 8 a 10 rokiem życia. Natomiast u psów ras dużych i olbrzymich zmiana żywienia powinna nastąpić wcześniej, bo między 6 a 8 rokiem życia.

Powinniśmy również obserwować swojego pupila i zainteresować się tą kwestią szczególnie gdy notujemy u niego spadek formy, wolniejsze ruchy, spadek masy mięśniowej czy drażliwość.

Jaką karmę wybrać?

Baltica stworzyła wyjątkową karmę dla psich seniorów na bazie polskich ryb (szprot, śledź, flądra) z dodatkiem alg morskich o potężnych walorach odżywczych i kryla antarktycznego będącego źródłem astaksantyny oraz kwasów tłuszczowych (NNKT). Niski indeks glikemiczny karmy oraz obniżona zawartość tłuszczu pozwalają na zmniejszenie ryzyka otyłości, na którą narażone są zwłaszcza psy w starszym wieku.

W Baltica Senior Vitality znajdziemy przede wszystkim wysoką zawartość mięsa rybiego (aż 30%, które dzięki procesowi suszenia odpowiadają aż 90% mięsa świeżego), biopierwiastki w formie liposomalnej które zapewniają 90% lepszą biodostępność a także tak zwane SUPERFOODS: algi morskie i kryl antarktyczny.

To co wyróżnia również Senior Vitality to fakt, że jest pokarmem wolnym od składników mogących być potencjalnymi alergenami takimi jak: kurczak, gluten, rośliny strączkowe (groch), konserwanty, zboża (w tym ryż) oraz znajdujące się w nich pestycydy. Z kolei wszystkie dziko żyjące ryby wchodzące w skład karmy znajdują się pod stałą kontrolą zawartości metali ciężkich.

Dieta i co jeszcze?

Dodatkowo dietę naszego psa możemy uzupełnić o prozdrowotne oleje z ryb, będące naturalnym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny n-3, a zwłaszcza kwasu EPA i DHA. Szczególnie polecane są wśród psów chcących zachować zdrowe stawy, kości, nerki czy serce.