Hypoallergenic Dog Food

Highly nutritious foods containing liposomal forms that increase the efficiency of micronutrient absorption. Dedicated to dogs with food intolerance, in which the nutrient absorption function could be impaired as a result of food allergies (reduced amount of intestinal villi and probiotic bacteria).

Active filters

Karmy hypoalergiczne, i karmy hipoalergiczne dla psów

Karmy hypoalergiczne Baltica to gama wysokiej jakości produktów, opracowanych z myślą o psach cierpiących z powodu uczulenia lub nietolerancji na niektóre składniki diety. Receptury charakteryzują się naturalnym, prostym składem utworzonym na bazie jednego rodzaju mięsa z (protein zwierzęcych) oraz jednego rodzaju tłuszczu jednego gatunku zwierzęcia (łososia).

Karmy Baltica zostały idealnie dopasowane do potrzeb psów. Nadają się zarówno ras małych, średnich, jak i olbrzymich od szczeniąt aż po psy dorosłe i starsze. Stanowią pełnowartościowy i idealnie zbilansowany posiłek, który nie obciąża układu pokarmowego.

Dedykowane psom z nietolerancją pokarmową, u których na skutek alergii żywieniowych mogło dojść do upośledzenia funkcji wchłaniania substancji odżywczych (obniżona ilość kosmków jelitowych oraz bakterii probiotycznych). 

Składniki karm hipoalergicznych dla psów

Z karm zostały wyeliminowane takie składniki, jak kurczak, groch, konserwanty, zboża (w tym ryż), a także gluten i pestycydy, które mogą być potencjalnymi alergenami. Ponadto w karmach hipoalergicznych Baltica wyeliminowano także soję, zboża, gluten oraz najczęściej uczulające składniki takie jak jaja, groch, ryż i znajdujące się w nim pestycydy.

Karmy nadają się zarówno dla psów ras małych, średnich, jak i olbrzymich od szczeniąt aż po psy dorosłe i starsze. Stanowią pełnowartościowy i idealnie zbilansowany posiłek, który nie obciąża układu pokarmowego ani trawiennego.

W karmach Baltica  używamy wyłącznie suszonych ryb nad których dostawą sprawujemy całkowity nadzór od momentu ich połowu poprzez proces technologiczny ich suszenia oraz badań laboratoryjnych. Ryby których używamy są także komponentem używanym do tworzenia odżywek oraz suplementów dla ludzi.

Żywienie zwierzęcia z nietolerancją pokarmową nie jest łatwe. Trzeba wtedy przykładać szczególnie dużą wagę do tego, co podajemy psu. Jego karma musi być najwyższej jakości, przygotowana ze zdrowych i sprawdzonych składników.

Karmy hipoalergiczne - najwyższa jakość składników

W Baltica jesteśmy świadomi tego, że spoczywa na nas ogromna odpowiedzialność za zdrowie każdego psiaka, który otrzymuje naszą karme.. Dlatego też nasze produkty przygotowujemy tylko z najwyżej jakości składników, które tworzą razem pełnowartościowe, zdrowe i smaczne posiłki. Dzięki nim Twój pies może cieszyć się doskonałym zdrowiem!

Karmy hipoalergiczne dedykowane są szczególnie psom o wrażliwym układzie pokarmowym oraz psom z nietolerancją pokarmową. Obecnie w diagnostyce alergii pokarmowej często stosuje się diety hipoalergiczne oparte na białku hydrolizowanym. Hydroliza białka ogranicza prawdopodobieństwo reakcji immunologicznej, ale jej nie eliminuje! Oznacza to, że jeśli Twój pies jest uczulony na pewien rodzaj białka istnieje duże ryzyko reakcji alergicznej także na białko hydrolizowane. Co więcej problemem stosowania diet opartych o białka hydrolizowane może być obniżona smakowitość karmy oraz ryzyko zaburzeń pokarmowych co potwierdzili naukowcy (1) Cave N.J.: Hydrolyzed protein diets for dogs and cats. Vet.Clin. North Am. Small Anim. Pract. 2006, 36, 1251–68.(2) Olivry T., Bizikova P.: A systematic review of the evidence of reduced allergenicity and clinical benefit of food hydrolysates in dogs with cutaneous adverse food reactions. Vet. Dermatol. 2010, 21, 32–41)

Najlepsza karma dla psa

Pomimo iż ceny ryb stosowanych przez nas do produkcji karm są nieporównywalnie większe niż hydrolizowane białka zwierzęce które, importowane są do europy na dużą skalę z chin. W produkcji karm super premium Baltica trzymamy się żelaznych zasad produkcji z najwyższej jakości, sprawdzonych składników produkowanych w Polsce!

W momencie pojawienia się niepokojących objawów, takich jak nerwowe gryzienie łapek, drapanie się, zacieki pod oczami czy problemy ze strony objawiające się pod postacią rzadkiego, nieuformowanego kału o ostrym nieprzyjemnym zapachu, dobrze jest przyjrzeć się dotychczasowemu karmieniu. Często bowiem okazuje się, że wystarczy zmiana sposobu żywienia i przestawienie się na karmę hipoalergiczną. 

Wiemy, jak ważne jest dla każdego właściciela zdrowie i szczęście jego pupila. Czując na sobie tę ogromną odpowiedzialność, stworzyliśmy szeroką gamę produktów, wśród których każdy znajdzie coś doskonale dopasowanego do jego psiego przyjaciela.

Karma hipoalergiczna dla psów

Jedynym źródłem białka znajdującym się w karmach hipoalergicznych Baltica jest łosoś. Co ważne w naszej karmie znajdziesz bardzo wysoki poziom kwasów Omega 3, który pozytywnie wpływa na układ nerwowy psów, a także poprawia ich zdolności uczenia się

Dodatek polskich owoców dostarcza zwierzęciu witamin i mikroelementów, które pozytywnie wpływają na jego zdrowie, a dodatkowo poprawiają walory smakowe karmy.

Karma hypoalergiczna dla psów

Monoproteinowe karmy hypoalergiczne Baltica zawierają w swoim składzie lekkostrawne, doskonale przyswajalne białko łososia. Mają też dodatek owoców z polskich plantacji i sadów, takich jak jabłka, porzeczka i dzika róża o prozdrowotnych właściwościach. 

Formuły karm wzbogacone są o Omega-3, chondroityny, glukozaminy wspomagających prawidłowe funkcjonowanie aparatu ruchu.

Jak karmić psa z nietolerancją?

Żywienie psiaka z nietolerancją musi być indywidualnie skonsultowane z weterynarzem. Nie należy zmieniać drastycznie sposobu karmienia na własną rękę.

Nasze bezzbożowe karmy przyrządzone są z najlepszego możliwego źródła hipoalergicznego białka, jakim są ryby bałtyckie i łosoś, a do tego zawierają dodatki polskich owoców. Wysoka zawartość kwasów Omega w naszych karmach pozytywnie wpływa na układ nerwowy psów, a także poprawia ich zdolności uczenia się.

Formuła naszych hipoalergicznych karm została stworzona z myślą o psach, u których na skutek alergii i zaburzeń trawiennych mogło dojść do upośledzenia wchłaniania substancji odżywczych.

Zminimalizowaliśmy też ryzyko wystąpienia reakcji alergicznych, usuwając ze składu potencjalne alergeny, takie jak: kurczak, wołowina, soja, groch, ryż, kukurydza, pszenica, gluten.

W składzie naszych karm dla psów nie znajdziesz kurczaka, wołowiny, kukurydzy, soi, grochu, glutenu, zbóż ani znajdujących się w nich pestycydów czy konserwantów. Pozwoliło nam to na wyeliminowanie potencjalnych alergenów, które mogą być przyczyną kłopotów zdrowotnych Twojego pieska. 

Formuła naszych hipoalergicznych karm została stworzona z myślą o psach, u których na skutek alergii i zaburzeń trawiennych mogło dojść do upośledzenia wchłaniania substancji odżywczych.

Szczeniętom ras małych i miniaturowych polecamy BALTICA Puppy&Junior Hypoallergenic Małe rasy 12 kg

Jeśli posiadasz szczenię rasy dużej, zapoznaj się z BALTICA Puppy&Junior Hypoallergenic Duże rasy 12 kg 

Psom ras małych z pewnością zasmakuje nasza pozycja BALTICA karma z rybą dla psów wrażliwych 1 kg małe rasy zawierająca w sobie mięso ryb bałtyckich: szprotki, śledzia i flądry z dodatkiem polskich owoców jabłoni, porzeczki i dzikiej róży.

Jeśli posiadasz psa razy średniej i dużej, polecamy naszą karmę BALTICA Salmon Hipoalergiczna karma dla psów dużych ras 12 kg W jej składzie znajdziesz łososia i ziemniaki.