Small breed puppies

Active filters

Co powinniśmy wiedzieć o żywieniu szczeniaka?

Młody pies ma zdecydowanie większe wymagania co do żywienia aniżeli dorosły pies. Należy więc sięgać wyłącznie po produkty dopasowane do ich wieku.

Karmy dla szczeniąt zapewniają młodym psom wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ważne jest by porcje dopasowywać do wieku psa i nie przejadać go, bowiem to, jak ukształtujemy nawyki naszego pupila będzie miało bezpośredni wpływ na to jak będzie funkcjonował w przyszłości.

Należy zwracać szczególną uwagę na to czy karma zawiera odpowiednie porcje wapnia i fosforu, które dbają o właściwy wzrost i rozwój układu kostnego.

Psy w różnym wieku osiągają dorosłość. Stosowanie więc karmy dla juniorów powinno być każdorazowo rozpatrywane indywidualnie.

Jaka karma polecana jest dla małych psów?

Właścicielom małych pupili polecamy karmę BALTICA Puppy&Junior Łosoś z kaczką, która pod każdym względem gwarantuje zdrowy i harmonijny rozwój młodego organizmu. Od wyselekcjonowanych źródeł białka o wysokiej biodostępności poprzez witaminy w formie liposomalnej po zwiększoną koncentracji EPA i DHA sprawia, że organizm Twojego pupila od samego początku otrzymuje wszystko to, co najważniejsze. Zastosowanie innowacyjnej w procesie produkcji technologii liposomalnej pozwala na dużo lepszą i szybszą przyswajalność witamin z karmy, co jest niezwykle istotne w żywieniu szczeniąt oraz psów ras małych o krótkim przewodzie pokarmowym.

Jeśli Twój pies ma jednak wyjątkowo wrażliwy przewód pokarmowy, warto zdecydować się na specjalnie dedykowaną karmę hypoalergiczną – Baltica Puppy&Junior Hypoallergenic. To doskonale zbilansowana, bezzbożowa karma klasy super premium dedykowana szczeniętom ras małych i miniaturowych od 4 tygodnia do 12 miesiąca życia. Receptura stworzona na bazie hipoalergicznego mięsa oraz oleju z łososia minimalizuje możliwość wystąpienia reakcji alergicznych na tle żywieniowym z uwagi na wykluczenie ze składu potencjalnych alergenów jakimi mogą być: kurczak, wołowina, soja, groch, ryż, kukurydza, pszenica, gluten.