Certified oils

Active filters

Gdzie znajdziemy najwięcej prozdrowotnych tłuszczy?

Naturalnym źródłem wielonienasyconych kwasów tłuszczowych z rodziny n-3, a zwłaszcza kwasu EPA i DHA, są ryby morskie oraz oleje, które są z nich wytłaczane.

Do osiągnięcia wysokiego poziomu kwasów Omega 3 marka Holista używa ryb z aż 4 rodzin. Są to ryby: Sardelowate (Engraulidae), Ostrobokowate (Carangidae), Śledziowate (Clupeidae) i Makrelowate (Scombridae (z wyjątkiem rodzajów Thunnus and Sarda)).

Jakie właściwości prozdrowotne wykazują oleje Baltica?

Nasi eksperci zidentyfikowali aż 6 obszarów, w których możesz poprawić funkcjonowanie swojego psa lub kota. Nie zwlekaj – już dzisiaj poznaj prozdrowotne właściwości olejów!

- Wsparcie stawów i kości: oleje wspierają wydzielanie prawidłowej mazi stawowej i wykazują właściwości przeciwzapalne. Psy, które zmagają się z dysplazją lub chorobą zwyrodnieniową poczują ulgę i znaczny wzrost komfortu życia na co dzień.

- Wsparcie nerek i układu moczowego: oleje wspierają i hamują postępowanie przewlekłej niewydolności nerek a także u zdrowych psów chronią przed degeneracją.

- Wsparcie pracy mózgu i układu nerwowego: oleje przyczyniają się do zmniejszenia nerwowości czy agresji u psów a także wspierają prawidłowe funkcjonowanie ośrodka nerwowego w tym pozytywnie wpływają na proces przewodzenia informacji w organizmie.

- Wspierają pracę serca: oleje przyczyniają się do normalizacji ciśnienia krwi a działając przeciwzapalnie przyczyniają się do ochrony mięśnia sercowego przed degeneracją. Dodatkowo będąc bardzo ważnym składnikiem błon komórkowych utrzymują odpowiednią elastyczność i wysoką odporność na uszkodzenia ścian naczyń krwionośnych, co przekłada się na prawidłowy przepływ krwi.

- Pozytywnie wpływają na kondycję skóry i sierści, utrzymując elastyczność i odpowiedni poziom nawilżenia a także

- Wspierają procesy poznawcze, w tym proces właściwego rozwoju i uczenia się (zapamiętywanie komend, skuteczne skupianie się na zadaniach).