Natural supplements

Active filters

Marka Baltica to polska marka, której celem jest stworzenie produktów żywieniowych dla zwierząt o najwyższym możliwym standardzie. Suplementy diety, oprócz standardowego żywienia, powinny stanowić istotny element codziennego rytuału, jeśli chodzi o pielęgnację, ale też i zdrowie naszych zwierząt.

Suplementacja zwierząt

Zachowanie odpowiedniej kaloryczności diety, a także zawartości składników odżywczych w diecie zwierzęcia nie zawsze jest rzeczą prostą dla właściciela. Pupil powinien mieć dietę dobraną do wielkości, gatunku, rasy, ale też wieku i aktywności fizycznej. Tutaj właścicielowi przychodzi z pomocą marka Baltica i suplementy, które pomogą uzupełnić pojawiające się niedobory, a także zadbać o zdrowie zwierzaka. Odpowiednio dobrane suplementy pozwolą utrzymać zwierzakowi odpowiednią wagę i kondycję zdrowotną.

W trosce o zdrowie Twojego psa czy kota postanowiliśmy zadbać o wszystko, począwszy od precyzyjnie dobranej receptury suplementów. Specjaliści opracowali skład produktów w taki sposób, by w pełni zaspokajały potrzeby zwierzęcia na witaminy i składniki mineralne. Szczycimy się też tym, że przyłożyliśmy wiele uwagi do wyboru najlepszych składników do przygotowania naszych suplementów, dzięki czemu Twój zwierzak dostaje produkt doskonałej jakości.

Suplementy

Miłośnikom spacerów polecamy nasz Spray spacerowy. Naturalny spray dla psów zawiera specjalnie opracowaną mieszankę certyfikowanych olejków eterycznych. Ich zapach aromatyzuje sierść, co tworzy barierę nieprzyjemną dla kleszczy, pcheł, a także komarów. Dzięki temu trzymają się od Twojego zwierzaka z daleka. Sam zapach jest delikatny dla psiaka. Produkt nie zawiera sztucznych konserwantów, detergentów czy substancji szkodliwych dla zwierząt lub ludzi, przez co spray jest bezpieczny dla Ciebie i Twojego czworonoga.

Doskonałym uzupełnieniem diety będą też Drożdże browarnicze dla psa i kota. Stanowią one doskonałe organiczne źródło witamin z grupy B (B1, B2, B3, B5, B6, B7, B9). Są one bardzo ważnym elementem wielu szlaków metabolicznych w organizmie. Istotnym faktem jest to, że te witaminy nie są magazynowane w organizmie. Z tego też powodu jest konieczne uwzględnianie ich w codziennej diecie i regularne suplementowanie. Produkt dostarcza też wielu ważnych minerałów, takich jak żelazo, cynk, magnez lub selen. Drożdże stanowią też źródło przeciwutleniaczy, zwalczających szkodliwe wolne rodniki.

Suplementy Baltica dostarczą Twojemu zwierzęciu odpowiedniej dawki kwasów Omega-3 i Omega-6. Kwasy te mają właściwości przeciwzapalne. Z tego też powodu ich zwiększona podaż jest zalecana głównie u tych zwierząt, które mają problemy z przewlekłymi stanami zapalnymi. Wyjątkowo wartościowe źródło kwasów Omega stanowią oleje rybne. Właścicielom psów dorosłych polecamy Baltica Gold Oil Omega3. Z kolei posiadacze psich juniorów powinni zainteresować się produktem Baltica Omega3 Junior. Kwasy te mają duże znaczenie we wzroście i rozwoju szczeniąt, a także młodych psów i kotów. Dlatego warto suplementować je u zwierząt rosnących i rozwijających się. Jednak ogromne korzyści płynące z suplementacji Omega-3 zanotowano też u psów, które borykały się z przewlekłą niewydolnością nerek, cukrzycą, a także u zwierzęcych seniorów.

Kwasy tłuszczowe Omega-6 mają korzystny wpływ na skórę oraz sierść zwierzęcia. W związku z tym zaleca się ich suplementacje u psów, które zmagają się z różnego typu schorzeniami dermatologicznymi.

Do osiągnięcia wysokiego poziomu kwasów Omega 3 marka Baltica używa ryb z aż 4 rodzin. Są to ryby: Sardelowate (Engraulidae), Ostrobokowate (Carangidae), Śledziowate (Clupeidae) i Makrelowate (Scombridae (z wyjątkiem rodzajów Thunnus and Sarda)). Wykazują one prozdrowotne właściwości aż w 6 obszarach!

Wspierają między innymi:

        stawy i kości w prawidłowym procesie wydzielania mazi stawowej oraz wykazują właściwości przeciwzapalne

        nerki i układ moczowy chroniąc go przed degeneracją, a także hamując postępowanie przewlekłej niewydolności nerek

        pracę mózgu i układu nerwowego poprzez pozytywny wpływ na centralny ośrodek nerwowy

        pracę serca, przyczyniając się do normalizacji ciśnienia krwi oraz działając przeciwzapalnie

        kondycję skóry i sierści nadając jej nawilżenie i elastyczność oraz

        procesy poznawcze, w tym proces właściwego rozwoju i uczenia się.

Warto też zapoznać się z naszym produktem Owoce dzikiej róży dla psa. Zastosowano w nim pochodzące z ekologicznych upraw, świeżo mielona owoce dzikiej róży. Stanowią one bogate źródło szerokiego spektrum witamin: C, B1, B2, B3, A, E i K, które wzmocnią odporność Twojego zwierzęcia, a także wesprą jego organizm w walce z infekcjami, alergiami, czy podczas problemów z układem moczowym, a nawet w trakcie rekonwalescencji i rehabilitacji. Owoce róży zawierają również substancję galaktolipidową (GOPO), którą z powodzeniem stosuje się w stanach zapalnych w obrębie aparatu ruchu oraz leczeniu choroby zwyrodnieniowej stawów.
Jeśli masz pytania dotyczące żywienia swojego psa – skontaktuj się z naszym doradcą dietetycznym. Rozmowa rozwieje Twoje wątpliwości w temacie odpowiedniej diety Twojego pupila.