Technologia liposomalna

Posted By: Damian Węglarz In: Poznaj markę Baltica On: Comment: 0 Hit: 1558

Karmy Baltica zostały opracowane z zastosowaniem technologii liposomalnej. 

Technologia liposomalna polega na zamykaniu substancji odżywczych lub leczniczych w wodno-tłuszczowych mikro pęcherzykach tzw. otoczkach liposomalnych. Od wielu lat stosowana jest w medycynie w celu dostarczania tychże substancji do selektywnie wybranych tkanek, bez wywierania wpływu na pozostałe części organizmu.

Współpraca ze specjalistami w zakresie technik enkapsulacji liposomalnej pozwoliła na zastosowanie tej technologii w produkcji karm Baltica.

Badania naukowe udowodniły, że formy liposomalne zwiększają efektywność wchłaniania mikroskładników dzięki czemu substancje odżywcze z karmy Baltica mogą być bardziej dostępne dla organizmu zwierzęcia. Nanocząsteczki zabezpieczone otoczką liposomalną wspomagają efektywne odżywienie co jest szczególnie ważne w przypadkach dysfunkcji układu pokarmowego do których dochodzi na skutek przewlekłych nietolerancji pokarmowych w psich alergików. U zwierząt których występują częste problemy gastryczne dochodzi do obniżenia populacji kolonii bakterii probiotycznych oraz ilości kosmków jelitowych. To z kolei bardzo mocno ogranicza wchłanianie składników odżywczych ze światła jelita.

Zastosowanie technologii liposomalnej w karmach Baltica pozwala na efektywniejszą dostępność witamin z karmy co jest szczególnie ważne u psów ras małych o krótkim przewodzie pokarmowym, szczeniąt o słabo rozwiniętym przewodzie pokarmowym, psów starszych i chorych oraz psów borykających się z nadwrażliwością ze strony układu pokarmowego.